Čitateľský oriešok

Aj v tomto školskom roku 2025/2026 sa naši žiaci zapojili do obľúbenej celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok, ktorá rozvíja čitateľskú gramotnosť, tvorivé myslenie a schopnosť porozumieť textu. Deti opäť ukázali, že čítanie pre ne nie je povinnosť, ale dobrodružstvo, do ktorého sa púšťajú s radosťou.

V záverečnej fáze súťaže odborní pedagógovia posudzujú práce žiakov z celého Slovenska a zverejňujú tie najlepšie. A máme veľký dôvod na radosť, že až 10 prác našich žiakov bolo vybraných a zverejnených medzi najúspešnejšími.

Je to krásny dôkaz toho, že naši žiaci dokážu nielen čítať s porozumením, ale aj premýšľať, tvoriť a hľadať vlastné originálne riešenia. Zároveň je to ocenenie ich vytrvalosti, fantázie a poctivej práce.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili, a pedagógom, ktorí ich podporovali. A našim desiatim „orieškovým“ úspešným riešiteľom:

  1. ročník: Laura Wilsch, Hansol Park, Andria Mosidze, Krištof Duchoň a Bianka Gábrišová
  2. ročník: Lilien Švecová, Samuel Šulaj, Emmka Donovalová
  3. ročník: Júlia Tonkovičová, Simonka Polaščinová

 posielame veľkú gratuláciu, ste dôkazom, že čítanie má silu a zmysel.