Aj v tomto školskom roku 2025/2026 sa naši žiaci zapojili do obľúbenej celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok, ktorá rozvíja čitateľskú gramotnosť, tvorivé myslenie a schopnosť porozumieť textu. Deti opäť ukázali, že čítanie pre ne nie je povinnosť, ale dobrodružstvo, do ktorého sa púšťajú s radosťou.
V záverečnej fáze súťaže odborní pedagógovia posudzujú práce žiakov z celého Slovenska a zverejňujú tie najlepšie. A máme veľký dôvod na radosť, že až 10 prác našich žiakov bolo vybraných a zverejnených medzi najúspešnejšími.
Je to krásny dôkaz toho, že naši žiaci dokážu nielen čítať s porozumením, ale aj premýšľať, tvoriť a hľadať vlastné originálne riešenia. Zároveň je to ocenenie ich vytrvalosti, fantázie a poctivej práce.
Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili, a pedagógom, ktorí ich podporovali. A našim desiatim „orieškovým“ úspešným riešiteľom:
posielame veľkú gratuláciu, ste dôkazom, že čítanie má silu a zmysel.