Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

Koniec januára sa niesol v duchu ďalšej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá je najstaršou a najprestížnejšou celoštátnou súťažou v umeleckom prednese. V roku 2024 sa uskutočnil jubilejný 70. ročník. Do súťaže sa zapojili žiaci vo všetkých troch kategóriách. A veru bolo čo počúvať! Malí aj veľkí sa statočne popasovali so zaujímavými textami a zvládli to excelentne. Niektorí predsa zahviezdili o kúsok viac.

I. kategória                                      poézia                                     próza

  1. miesto:                                    Gabriela Maruščáková                 Leonard Matúš Vittek
  2. miesto:                                    Ester Wiener                             Klaudia Packaňová
  3. miesto:                                    René Baláž                               Eliška Medľová
Všetkým srdečne blahoželáme a Gabriele i Leonardovi držíme prsty v okresnom kole. Z druhého stupňa do okresného kola postúpila Sabína Löfflerová. Dúfame, že starší žiaci sa v budúcnosti nebudú báť odhodiť ostych a trému nechajú za dverami, aby ukázali mladším, ako má vyzerať správny prednes. Mladší žiaci začínajú byť už veľkou konkurenciou a hravo pomaly dobiehajú tých starších.